O mně     Twitter

Kupovat či nekupovat odkazy?

Archiv  16.5.2007, 8 komentářů

Má ještě dnes cenu kupovat odkazy, když jsou vyhledávače proti nim? Určitě ano, jen je potřeba snažit se pochopit smýšlení vyhledávače a postupovat s ním v souladu, ne jen usilovat o změnu pořadí ve výsledcích vyhledávání.

Práce grafika nekončí úvodním návrhem

Archiv  13.4.2007, 20 komentářů

Nenechávejte grafiku a rozložení obsahu webu na kodérech a programátorech, nebo skončíte s nepřehledným webem.

Menší změny na webu

Archiv  8.4.2007, 1 komentář

Přidal jsem seznam zahraničních i českých webových zdrojů, které sleduji, a vyměnil jsem aplikaci pro interní vyhledávání.

Kayak.com – inspirace pro návrh vyhledávání

Archiv  26.3.2007, 14 komentářů

Vytvořit dobře použitelné vyhledávání zájezdů, letenek, ubytování, ojetých aut nebo čehokoliv jiného, kde musí uživatel zadat mnoho různých parametrů současně, bývá velký oříšek. Přináším vám web, který ho má zpracované na výbornou – Kayak.com.

Videa z přednášek v Googlu

Archiv  20.3.2007, 8 komentářů

V Googlu dělají pro zaměstnance pravidelné přednášky zajímavých lidí z různých oblastí (ne jen internet). Videa z těchto přednášek jsou volně dostupná na Google Video a některé z nich opravdu stojí za to. Předkládám vám své poznámky ze dvou z nich.

Čím zvýšit váš konverzní poměr

Archiv  15.3.2007, 19 komentářů

Často se mluví o tom, jak přivést na web co nejvíc návštěvníků. Internetoví marketéři ale zapomínají, že narozdíl od běžného světa se často ani potom návštěvník nestává automaticky zákazníkem. Na co se zaměřit, když chcete, aby váš web vytěžil z návštěvníků co nejvíce objednávek?

Uživatelé si písmo na vašem webu nezvětšují

Archiv  13.2.2007, 36 komentářů

Nespoléhejte se na to, že si někdo bude zvětšovat písmo na vašem webu. I když uživatelé obvykle ví, jak se to dělá, téměř nikdy si písmo nezvětší. Proč by také měli?

Počítání s chybami v Ajaxu

Archiv  29.1.2007, 6 komentářů

U aplikací psaných v Ajaxu se často zapomíná na ošetřování chyb při spojení se serverem – stávají se docela běžně, např. když dojde k chybě ve skriptu, nepodaří se spojit s databází, vypadne spojení stránky se serverem, na cestě se ztratí paket nebo pouze prohlížeč uživatele nepodporuje Ajax úplně dobře. Co s tím?

Mapy mají těžko použitelné API

Archiv  5.1.2007, 18 komentářů

Seznam přišel tento týden s vlastním mapovým API, do svých stránek si tedy můžete vkládat mapy ze služby Mapy.cz. K podobně skvělým věcem jako Google Maps API v zahraničí to ale asi nepovede – Mapy.cz API má totiž jednu zásadní nevýhodu.

Osobností roku podle Time jsou internetoví uživatelé

Archiv  18.12.2006, 7 komentářů

V prestižní anketě s téměř 80letou tradicí letos nevítězí žádná osobnost, ale uživatelé internetových komunit jako YouTube nebo MySpace. Dočkáme se někdy u nás něčeho podobného?

< Předchozí     1,  2,  3,  4,  5,  6,  7  …  9      Další >

© Martin Snížek 2005-2023.   ISSN 1802-2103.